EDİTÖR
Ömer Faruk ÖZBİL
1995 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik bölümü öğrencisi. Aynı üniversitede Dijital İletişim Kulübü’nün başkanlığını yapmaktadır. 4 yıl boyunca Genç Dergisi yazı işleri ekibinde görev aldı. Bir dönem “4çarpı4” isimli radyo programını hazırlayıp sundu. Küçük yaştan itibaren sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak yer almaktadır. Afrika başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat edip fotoğraflar çekmektedir.
İletişim: frkozbl@gmail.com

ÇEVİRMENLER
Çağdaş SARIPINAR
24 Haziran 1998 tarihinde İstanbul’da doğdu. Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gazetecilik bölümünü tamamladı. Kadir Has Üniversitesi’nde reklamcılık öğrencisi. Aynı zamanda çift anadal programı kapsamında psikoloji eğitimini sürdüren Sarıpınar, pazarlama stratejilerinin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini inceliyor. 2019 yılında, B1 Dijital Ajansı’nda sosyal medya ve strateji departmanında görev aldı. Sinema, edebiyat ve tarih gibi alanlarda çeşitli okumalar yapıyor. VaziyetBu. adlı blogda yazmaya devam ediyor.
İletişim: cagdassaripinar24@gmail.com

Çağla AYAZ
22 Ocak 1997 doğumlu. Lise eğitimini Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi’nde aldı. Bu dönemde “poscrossing kartpostallaşma ağı” tanıtım elçiliğini yürüttü. Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisi. Değişim programı aracılığıyla bir dönem Fransa’da öğrenim gördü. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çocuklara yönelik atölyeler düzenledi. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nda staj yaptı. Ayrıca, annesinin kucağında bilgisayarla tanıştığı günden beri; teknoloji dünyasının katmanları arasında kaybolmaktan ve yakından takip ettiği yeniliklerin bir parçası olmaktan büyük bir heyecan duyuyor.
İletişim: ayazcagla@hotmail.com

Ümit KUŞ
10 Kasım 1998 İstanbul doğumlu. Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Dolmabahçe Sarayı İletişim Ofisi’nde lise stajını tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde gazetecilik öğrencisi. İki yıla yakın bir süre boyunca OKUR Kitap Dergisi’nde görev aldı. Aşina Kitap yayınevi için çalışmalarda bulundu. Aktif olarak sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük faaliyetlerinde bulunuyor. İletişim, strateji ve politika üzerine okumalar yapıyor.
İletişim: umit.kus1998@gmail.com

TASARIM
Mehmet Taha ERSÖZ
1999 yılında Ankara’da doğdu. Ayvansaray Üniversitesi Animasyon Bölümü’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uluslararası Genç Derneği’nde tasarım sorumlusu olarak çalışıyor. Aşina Kitap yayınlarının ve çeşitli dergilerin tasarımlarını yapıyor. Animasyon alanından kısa film çalışmalarını sürdürüyor.
İletişim: mehmetaha.ersoz@gmail.com